Kurumsal

1958 yılından günümüze
uzanan bir hikaye

Yalçınlar, 1958 yılında Babamız (rahmetli) Hasan Yalçın tarafından başlatılmış olan fotoğrafçılık sektöründeki faaliyetlerini 2010 yılına kadar sürdürmüştür. Bünyesinde bulundurduğu perakende mağazaları ile birlikte birçok dünya markasının da Türkiye tek yetkili mümessilliğini yapmıştır. Bu dönem içerisinde, dürüstlük ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile sektöründe lider bir kuruluş ve marka haline gelmiştir.

2000’li yılların başında gelişen Dijital teknolojinin fotoğraf sektörünü olumsuz yönde etkilemesi ile birlikte, YALÇINLAR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hakan YALÇIN tarafından fotoğraf sektörü dışında inşaat sektörü içinde de faaliyet gösterme kararı alınmıştır. 2010 yılında, kendi mülkiyeti olan Büyükçekmece-Göl Vadisindeki 93.000 m2’lik arazi üzerinde, teknolojinin en son imkanlarına sahip, alışılagelmişin dışında modern tasarımlı 38 adet Villadan oluşan Gölmahal projesi geliştirilmiştir. Günümüz itibarı ile, Gölmahal, farklı mimari tasarımı ile bölgesinde yoğun talep alarak villa alıcılarına teslim edilmiş olup sakinleri tarafından huzurlu bir şekilde kullanılmaktadır. 2014 yılı başlangıcı ile, yine Büyükçekmece-Göl Vadisi üzerinde bulunan 400.000 m2’lik arazi üzerinde tamamı 2 katlı, geniş bahçe alanlarına sahip 150 lüks villadan oluşan ve “NATAMAM DEĞİL TASTAMAM“ sloganı ile Batımahal projesini başlatmıştır. Batımahal farklı mimari yapısı ile birlikte, YALÇINLAR’ın kalite anlayışı ile bütünleşerek bölgesinde yaratmış olduğu yoğun talep ile birlikte; 2020 yılı sonunda tamamlanarak, Batımahal sakinlerinin kullanımına sunulmuştur.

2021 yılı ağustos ayı itibari ile yine YALÇINLAR’ın kalite anlayışı ve bölgesindeki farklı mimari yapısı ile birlikte 183.000 m2 arsa üzerinde projelendirilmiş tek katlı ve iki katlı 3 model ve 106 villadan oluşan Villamahal projesine başlamıştır. Villamahal Projesi 2023 yılı sonuna kadar yeni alıcılarına yine “NATAMAM DEĞİL TASTAMAM“ sloganı ile teslim edilmiş olacaktır.

Aşağıdaki formu doldurun, bilgi almak istediğiniz konu ile ilgili sizinle iletişime geçelim.

İlgilendiğiniz Proje